Hlavní navigace

Nejlepší zaměstnavatel v zemi? Společnost 3M Česko

11. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Soutěž o nejlepšího zaměstnavatele v Česku vyhrála společnost 3M Česko. Na druhém místě skončila firma Logos, na třetím Cisco Systems. Soutěž už popáté pořádá poradenská firma Hewitt Associates.

Další místa v první desítce letos obsadily společnosti Hilti ČR, Microsoft, Aquasoft, EN Telekomunikace, Oriflame, GlaxoSmithKline a KRKA ČR. I letos se v žebříčku umístily velké i malé, české i nadnárodní společnosti. Prokazuje to, že o umístění nerozhoduje jméno, obor či jak se firma prezentuje navenek, komentovala žebříček projektová manažerka studie v ČR a SR Ludmila Novotná.

Zaměstnanci deseti nejlepších zaměstnavatelů jsou podle zjištění Hewitt Associates výrazně spokojenější se všemi částmi pracovního života, přímým nadřízeným počínaje a odměňováním konče. Nejlepší zaměstnavatelé mají o 23 procent více motivovaných zaměstnanců v porovnání s průměrem trhu.

Studie Nejlepší zaměstnavatelé ČR 2008 posuzuje firmy na základě názorů vlastních zaměstnanců, personálních politik společnosti a pohledu jejich nejvyššího vedení. Soutěže se mohly zúčastnit společnosti, které mají alespoň 50 stálých pracovníků a jež na českém trhu působí alespoň dva roky. Přímo bylo osloveno více než 400 nejvýznam­nějších firem působících v Česku. Do studie se přihlásilo 51 společností. Loňský ročník vyhrála společnost IKEA.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).