Hlavní navigace

Názory k článku Nejsou lidi? Sami šéfové teď musí jít při náboru s kůží na trh

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 1. 2018 6:45

  Pink (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  ...Musí si najít čas na sdílení na sociálních sítích a kontinuální networking...
  No tak tam jistě najdou desítky svářečů, stovky řidičů autobusů a tramvají, zručné zámečníky a podobné lidi, které podle nářku majitelů firem strašně moc potřebují. O šičkách ani nemluvě.

 • 25. 1. 2018 11:08

  JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Hezký den, díky za Váš názor.
  Situace se samozřejmě dle oborů a regionů liší.
  Na druhou stranu, znám i výrobní firmy, které mají tak dobré pracovní podmínky, že nemají potíž ani s nedostatkovými profesemi. Jsou v regionu preferovanými zaměstnavateli a lidé se k nim sami hlásí.
  Ale tím neříkám, že jinde prostě lidi nejsou, ani kdyby se firma rozkrájela.
  JB

 • 25. 1. 2018 13:45

  Cindy (neregistrovaný) ---.inext.cz

  To jsou ale nápady.....kdyby stály platy za něco-nemusely by firmy tak složitě hledat své nové zaměstnance a udržet si ty stávající!Ale to ne....oni se snaží ulovit zaměstnance za co nejmenší sazby/hod,mini­málních benefitů a nejlépe neplacené nadčasy,že?Navíc ten "pláč"je cílený-snaha o dovoz laciné pracovní síly-aby nemuseli přidat na platech..... :-(

 • 25. 1. 2018 18:14

  Bart (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Skončila doba levné práce. Podnikatelé mohou být rádi, že zde nemáme proletariát jako je v zemích na jih a západ od našich hranic. Tam jsou odborové organizace velmi silné a žádný zaměstnavatel se s odboráři nepustí do souboje. Prakticky ve všech případech následně dříve - později kapituluje. U nás lidé stále nepochopili, že za svá práva se musí brát. Chtě nechtě budou muset naši podnikatelé sáhnout hlouběji do svých zisků. A také více investovat do zastaralých technologií svých podniků a fabrik. V leckteré fabrice to vypadá spíše jako v muzeu. Pokud mají na drahý vozový park, funkcionalistické vily (či hrůzy podnikatelského baroka) , tak budou muset také slušně zaplatit své zaměstnance. A když to nepůjde, vždy můžeme pracovat v SRN, Rakousku... Zaměstnavatelé, buďte velmi rádi, že nemigrujeme zdaleka tolik jako například Slováci (zhruba 3 x více, či Poláci, tam pracuje v zahraničí několik miliónů obyvatel). Ale mladí, ti se nebojí jít do světa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).