Hlavní navigace

Největším podnikatelským rizikem je regulace

10. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mezi nejrychleji rostoucí podnikatelská rizika patří boj o kvalitní pracovníky a působení firem na rozvíjejících se trzích. První místo v žebříčku podnikatelských rizik patří letos ve většině odvětví riziku regulace a shody se zákonnými požadavky. To vyplynulo z pravidelného průzkumu Business Risk Report společnosti Ernst & Young pro rok 2010. Respondenti průzkumu se shodli, že nejistota v regulaci zásadně omezuje proces strategického rozhodování firem.

Přestože většina firem již překonala to nejhorší období, o čemž svědčí rostoucí zájem o talentované pracovníky i zvýšená pozornost, kterou věnují investicím do rozvíjejících se trhů, i nadále se na druhém místě žebříčku umístilo riziko související s dostupností úvěrů a na třetím pak strach z návratu recese, komentuje výsledky průzkumu Jan Fanta, partner Ernst & Young zodpovědný za podnikové poradenství a řízení rizik v České republice. Dodává, že společnosti by nyní každopádně neměly potenciální rizika podceňovat a věnovat jejich řízení odpovídající pozornost.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).