Hlavní navigace

Nejvíce zahraničních turistů míří do Francie

21. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší počet zahraničních turistů navštěvuje Francii. A Česko navštěvuje téměř 4× méně turistů než sousední Rakousko. To jsou nejnovější údaje národních statistických úřadů. Česká republika se přitom ohledně počtu zahraničních turistů neumístila ani v první třicítce celosvětového žebříčku.

Podle zveřejněných údajů celkově navštívilo vloni státy na celém světě dohromady 880 mil. zahraničních turistů, tj. meziroční pokles o 4,2 %.Česká republika však zaznamenala pokles mnohem vyšší, a to o 8,5 %. Hlavní dva důvody jsou podle mluvčího a viceprezidenta Asociace cestovních kanceláří a agentur jasné: Trvalé neřešení notorický známých a všude v zahraničních průvodcích zmiňovaných nešvarů (kapsáři, taxikáři, směnárny, chování ve službách atd.) a chybějící turisticky atraktivní infrastruktura v českých regionech, které tak zahraniční turisty vůbec nelákají. Proto dokonce 63 % všech zahraničních turistů k nám přijelo vloni pouze do Prahy, říká Tomio Okamura.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).