Hlavní navigace

Názory k článku Nejvyšší správní soud ztrhal návrh paušální daně, pro drobné OSVČ je složitý

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2020 11:28

  bez přezdívky

  Paušální daň bych využíval,ale v dani by byl zohledněn pouze příjem dle § 7
  částkou 100 Kč , ale další příjmy dle § 9 a 10 v malé výši do 15 000 Kč by
  zahrnuty nebyly a tedy bych musel stejně podávat daň. přiznání. Pokud
  nebude návrh této paušální daně řešen komplexně odborníkem na daně,
  jedná se o plýtvání časem ... Jiří Pátek.

  21. 2. 2020, 11:30 editováno autorem komentáře

 • 29. 2. 2020 14:52

  PavolRajmich

  Omezím se jen na ekonomickou stránku věci.
  I. podnikatel - fakturace 999000Kč/rok, 60%nákladů, což odpovídá cca 490Kč/hod, je při platbě paušálu takto zatížen 16,15% ze svého "hrubého zisku" 33300Kč/m.
  II. podnikatel - fakturace 323000Kč/rok, náklady stejně, měsíčně 26945Kč/měsíc je zatížen 49,89%.
  III. podnikatel, "příštipkář", fakturace 161340Kč/rok ( např. poloviční - důchodce - zdraví - nebo nesmí ), vše stejné, pracuje jen na to, aby státu odvedl potřebných 5378Kč v měsíci, zatížen 100%, pro sebe nemá nic.
  Tož tak, kolegové.
  Výsledek : Jedná se o skryté zvednutí % daní a odvodů, za to dostaneme jistotu, že nám důchod nebude stačit, a z výnosů daní a odvodů se budou platit služby státu, které by měly fungovat, ale nefungují, a ti, kteří nemají z čeho takové "podnikání" dotovat, se mohou nahlásit na Úřad práce. Ti aktivní, co se ne to nevykašlali, se na to vykašlou a natáhnou ruku také. Pracující dovezeme.

  A k samotnému záměru ? Kapitalismus je nereformovatelný, a slouží vždy jen k tomu, aby koncentroval peníze, moc a zisk u největších žraloků.
  Na tom nic nezmění ani květnatá mluva politiků.
  Kapitalista má pro třetí kategorii pochopitelně řešení - charitu, žebrotu, ukonči podnikání a běž si stoupnout do fronty. Vážení, tohle je ale přiznání, že se kapitalismus nechová slušně ani k těm, kteří jej tvoří.
  A pokud se do mne chcete pustit, vězte, že vím, co je podnikání. To není sponzoring.

  A pokud to nechápou ti, kteří to řídí a takhle to řídí, je to asi trochu špatně. Co takhle danit pouze majetek a obrat a ostatní nechat v klidu a zajistit úroveň minimálního důchodu ve výši, která by zajistila dobrý život každému penzistovi ( důchodci ). Zatím je to jen o těch penzistech ( rozumějte těch, kteří si vyslouží státní penzi za sezení na zadnici a komplikování života druhým ). Ale to Češi nechtěli za Rakouska - Uherska, nechtěli to za 1. republiky, a nechtěli to ani za socíku. Bude to někdy lepší ?

  Vládnou nám ti, kteří byli zvoleni 26,5 % voličské populace, tj. celému národu vládne 13,3%. Ostatní mlčí, krčí rameny, klopí uši, mají stažené ocasy. A v Praze ….
  Přeji všem, i těm, co se do mne pustí, pěkný den. Odpovídat nebudu, jdu k vodě do přírody, pokud ještě nějaká zbyla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).