Hlavní navigace

Nelegálního softwaru u nás neubývá

14. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ze zprávy Business Software Alliance (BSA) a IDC vyplývá, že pokles nelegálního softwaru se v ČR zastavil. Již druhým rokem se podíl pirátského softwaru pohybuje okolo 39 procent. Nejvíce se nelegálně šíří operační systém Windows, grafické programy, antivirové programy a kancelářské programy. Firmy, které trpí nejvíce používáním nelegálního softwaru, jsou například Microsoft (výrobce operačního syastému Windows), Autodesk (výrobce populárího kreslícího programu AutoCad), Symantec (výrobce oblíbeného antivirového softwaru).

Česká republika se řadí mezi země, kde je nejnižší míra softwarového pirátství, ale ztráty v tomto oboru jsou přesto 2,9 miliardy korun, což je o 253 milionů korun více než v přechozím roce, řekl pro ČTK mluvčí BSA Jan Hlaváč.

V České republice se za posledních 14 let snížilo pirátství téměř o 27 procent. V EU jsme nyní řazeni na 11. místo a v porovnání se zeměmi východní Evropy jsme suveréně před nimi. Více pirátského softwaru se používá také v západní Evropě – přesněji ve Francii, Itálii a Španělsku. Naopak nejméně se nelegální kopie softwaru používájí v Lucembursku (21 procent), Rakousku (25 procent) a skadinávských státech (25 procent), informuje ČTK.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).