Hlavní navigace

Německý pracovní trh se Čechům ještě zcela neotevře

25. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německá vláda o dva roky prodlouží omezení přístupu pracovníků z nových členských zemí Evropské unie, včetně České republiky, na svůj trh. Místo plánovaného roku 2009 se termín posune na rok 2011. Informuje o tom deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

S odvoláním na člena předsednictva Karla-Josefa Laumanna z Křesťanskode­mokratické unie (CDU) list uvádí, že kancléřka Angela Merkelová si prý otevření trhu práce před rokem 2011 nedokáže představit a sociálnědemokra­tický (SPD) ministr práce Olaf Scholz se už před časem vyslovil pro prodloužení současné regulace.

Prezident české Hospodářské komory Jaromír Drábek upozornil, že německá vláda tentokrát bude muset svůj záměr vysvětlovat. Další prodloužení tohoto období již nelze provést automaticky jako v předchozích dvou případech, Německo by tentokrát muselo podle pravidel EU předložit důvody, které jej k tomu vedou, a ty podle našeho názoru neexistují, řekl.

Německo, stejně jako většina starých členů EU, omezila přístup na svůj pracovní trh pro občany deseti zemí, které se staly nováčky EU v roce 2004. V současnosti Češi stále nemohou volně pracovat v pěti členských státech – kromě Německa ještě v Belgii, Francii, Rakousku a Dánsku.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).