Hlavní navigace

Neomezujte nás. Vymáhejte svá nařízení, chtějí po vládě podnikatelé

1. 2. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Podnikatelská asociace se ostře obula do vlády. Vládu označuje za neschopnou a varuje před dalšími ztrátami.

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), kterou ještě před nástupem do ministerského křesla vedl současný vládní činitel Karel Havlíček, upozorňuje na vládní přešlapy.

Nelíbí se jí další zpřísňující opatření vlády, která negativně dopadají na všechny podnikatele, a to především na ty, kteří všechna nařízení zodpovědně dodržují.

Psali jsme: Opět se utahují šrouby: Kterých podnikatelů se změny dotknou?

Vláda je neschopná ve vymáhání přijatých opatření, tvrdí asociace

Podle asociace se vládě nedaří zvrátit ztráty v podnikatelském sektoru, které se každý den navyšují. Jako jeden z hlavních důvodů tohoto stavu vidíme neschopnost státní moci vynucovat dodržování platných právních předpisů a opatření, uvádí místopředseda představenstva AMSP ČR Libor Musil a dodává: Většina lidí ve společnosti je v podnikání a v životě omezována hlasitou menšinou, která nedodržuje nařízená pravidla a nákazu rozšiřuje.

Jak potvrzuje AMSP ČR, převážná většina majitelů a zaměstnanců firem vládní nařízení dodržuje. Některé firmy navíc nad rámec svých povinností používají postupy, aby ochránily zdraví svých zaměstnanců a zachovaly chod podniků.

Tip: Máme pro vás návod, jak vyplnit žádost o dotaci COVID Gastro

Místo dalších zákazů přísně vymáhejte opatření, radí vládě podnikatelé

Asociace proto upozorňuje, že vláda by se místo dalších omezujících opatření měla zaměřit na naprosto přísné vymáhání platných právních předpisů a přijatých opatření.

Proto vyzýváme vládu, aby použila všech zákonných prostředků, které účinně zabrání porušování zákonů, vládních nařízení a opatření, a nastolila v naší zemi stav, kdy dodržování zákonnosti a ohleduplnost jednoho k druhému budou základní normou pro všechny její obyvatele, stojí ve stanovisku AMSP ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).