Hlavní navigace

Hlaváč z BSA: Nepodáváme trestní oznámení na nějaká neviňátka. Jde o flagrantní případy pirátství

5. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hostem dnešního online chatu byl tiskový mluvčí Business Software Alliance (BSA), která rozjela v Česku kampaň, ve které vyzývá k udání konkurence kvůli nelegálnímu softwaru. Čtenáři měli především výtky k etice této metody a k historii BSA.

Do diskuze dorazilo celkem rovných 100 dotazů, z nichž jich bylo publikováno 32. V jednu chvíli online chat sledovalo 269 lidí. Jedná se z hlediska čtenářského zájmu o neúspěšnější online chat, co jsme na stránkách měli, uvedl Michael Hovorka, šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz.

Čtenáři měli taktéž možnost vyjádřit svůj názor na praktiky BSA v anketě. Přes 90 % (93%) z nich se domnívá, že BSA svým chováním překračuje všechny meze. Mně se to rovněž nelíbí, ale na výběr nemáme. Je to jediný způsob, jak se o nelegálním softwaru dozvědět, komentoval metody BSA Jan Hlaváč.

Hlaváč také odpovídal na strukturu BSA či na to, proč sdružení není registrováno v ČR jako právnická osoba. K otázce udavačství se pak vyjádřil takto: Nepodáváme trestní oznámení na nějaká neviňátka. Jsou to flagrantní případy pirátství, proto s tím nemám problém. Čtěte více: Čtenáři chatovali na téma kontroverzní kampaně BSA.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).