Hlavní navigace

NERV doporučuje sdílení služeb státních institucí

22. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Národní ekonomická rada vlády (NERV) prezentovala v zájmu zefektivnění a zlevnění činnosti doporučení pro státní instituce. Jedním z hlavních témat je odstranění dublujících se agend. Například v případě IT nebo mzdové účtárny se jeví jako pravděpodobné, že by se jejich sdílením uspořily náklady bez narušení fungování dané instituce. A to s nižšími celkovými náklady pro veřejné rozpočty.

Stejně NERV navrhuje zcentralizovat nákup a prodej veřejného majetku na jednom centrálním portálu. Centrální tržiště zboží a služeb v podobě, v jaké jej využívají např. v Rakousku, je prospěšné především pro malé a střední podniky, které díky němu budou moci snáze najít poptávky jednotlivých zadavatelů a účastnit se více řízení, než jsou schopni nyní, popisuje zveřejněný materiál Národní ekonomické rady vlády. Vyšší soutěž o veřejné zakázky by podle tohoto materiálu vedla samozřejmě k tlaku na ceny a k efektivnějšímu zadávání veřejných zakázek.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).