Hlavní navigace

Nevíte jak investovat? Kupte si diamant!

29. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Světová finanční krize má nyní na svědomí, že vkládání prostředků do akcií a fondů nemusí být momentálně příliš jistým řešením. Více než kdy jindy hraje roli riziko svých investic rozkládat a zajišťovat se tak před totálním bankrotem. Vhodnou alternativu mohou nabídnout dobře zvolené komodity, které v budoucnu přinesou zisk jejich opětovným prodejem.

Finanční krize a vývoj na světových burzách nutí investory přemýšlet, zda jsou akcie a podíly v nejrůznějších fondech stále ještě vhodnou a bezpečnou investicí. V dnešních dnech je důležité riziko diverzifikovat a přemýšlet do kterých dalších oblastí vložit své prostředky. Zajímavým řešením se může stát investice do komodit. Ty, které svou hodnotu neztrácí ani v dnešních časech finanční nestability, jsou zlato a diamanty. Diamant se jako investiční komodita používá po staletí a v během krizí jeho hodnota nijak nestagnuje. Naopak již více než sto let hodnota diamantů roste díky jeho limitovanému množství. Každým rokem se vytěží asi 25 tun diamantové hmoty, ale pouze 20 % z ní má takové parametry, že stojí za to ji dále upravovat.

Meziroční srovnání cen broušených diamantů, ukázalo, že rostly dvoucifernými čísly. Podle společnosti Diamonds International Corporation větší kameny o velikosti 3 – 5 karátů rostly několikrát rychleji než 2karátové a menší kameny. Kupříkladu cena pětikarátového diamantu se meziročně zvýšila o 73,5 %, cena čtyřkarátového kamene vzrostla o více než 65 % a tříkarátový kámen si připsal ke své hodnotě 53 %. Svým zákazníkům radíme, aby svůj majetek rozložili, to je jediná jistota do budoucna – jistota chytrého hospodaření, říká Luboš Říha, předseda představenstva Diamonds Iternational Corporation – D.I.C. a. s. a dodává, že obecně doporučuje uložit do diamantů zhruba 5 – 10 % majetku. Čtěte více: Pšenice není jenom surovina

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).