Hlavní navigace

Nezaměstnanost začíná zpomalovat

8. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ke konci února bylo bez práce 583 135 lidí. Míra nezaměstnanosti tak dosáhla 9,9 %. Oproti stejnému období v loňském roce je to 2,5 procentního bodu více. Oproti lednu se zvýšil počet nezaměstnaných o 8909 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí.

Ekonomové předpokládali nezaměstnanost vyšší. Jakkoliv z údajů za jeden kalendářní měsíc nelze činit žádné velké úsudky, zdá se, že růst nezaměstnanosti v ČR již zpomaluje. Nicméně celkový obrázek vývoje nezaměstnanosti v české ekonomice zůstává zatím beze změn: pozvolný nárůst míry nezaměstnanosti lze očekávat i v příštích měsících, její vrchol v třetím čtvrtletí, komentoval aktuální výsledky Pavel Mertlík, hlavní ekonom Raiffeisenbank. Ten zároveň upozornil, že hrozivým číslem je počet nezaměstnaných na jedno volné pracovní místo (18,2) a počet neumístěných absolventů škol a mladistvých, který dosahuje na 35 a půl tisíce.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).