Hlavní navigace

Nezapomeňte na žádost o roční zúčtování daně, čas máte jen do pondělí

14. 2. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Do pondělí 17. února můžete podat žádost o provedení ročního zúčtování daně z příjmů a máte poslední dny také na učinění prohlášení poplatníka daně.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 16. února – 23. února

  • Dne 17. února je termín pro učinění prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti na zdaňovací období 2020 a pro podání žádosti o provedení ročního zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění za zdaňovací období 2019 
  • Dne 17. února je termín pro podání žádosti o provedení ročního zúčtování správci daně u daně z příjmů
  • Dne 20. února je termín pro měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti

Vzory šablon

Stahujte aktualizované formuláře:

TIP: Potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Využijte možnosti zakoupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Nepřehlédněte Přehled nejčastějších chyb v daňových přiznáních

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

  • Syn zaměstnankyně ukončil studium na střední škole, do zaměstnání nastoupil až v září, ale na konci července se odstěhoval a změnil trvalý pobyt. Lze uplatnit daňové zvýhodnění i za měsíc červenec?
  • Jak je to se zaúčtováním manka
  • Od ledna 2019 do 22. 8. 19 byla na rodičovské dovolené a v září nastoupila do nové práce. K daňovému přiznání je potřeba potvrzení o zdanitelných příjmech, co má doložit za leden až září? 
  • Minulý rok pracovala na hlavní pracovní poměr u firmy, kde podepsala prohlášení a následně u druhé firmy měla DPP do 10000 Kč/měsíc a bez podepsaného prohlášení zde zaplatila srážkovou daň. Může si tuto odvedenou srážkovou daň uplatnit u zaměstnavatele v ročním zúčtování, nebo případně v daňovém přiznání?
  • Je možné uplatnit slevu na dani za vzdělávání zaměstnanci, který si sám hradil zkoušku, za níž obdržel autorizaci? Tuto autorizaci nyní využívá i v současném zaměstnání. 
  • Má zaměstnanec nárok na 2 dny pracovního volna bez náhrady mzdy při jeho stěhování v rámci jedné obce? Jaké dokumenty k tomu má firma požadovat?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).