Hlavní navigace

Nezapomeňte na žádost o roční zúčtování daně, čas máte jen do pondělí

14. 2. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Do pondělí 17. února můžete podat žádost o provedení ročního zúčtování daně z příjmů a máte poslední dny také na učinění prohlášení poplatníka daně.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 16. února – 23. února

  • Dne 17. února je termín pro učinění prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti na zdaňovací období 2020 a pro podání žádosti o provedení ročního zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění za zdaňovací období 2019 
  • Dne 17. února je termín pro podání žádosti o provedení ročního zúčtování správci daně u daně z příjmů
  • Dne 20. února je termín pro měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti

Vzory šablon

Stahujte aktualizované formuláře:

TIP: Potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Využijte možnosti zakoupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

školení-leden22-molín

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Nepřehlédněte Přehled nejčastějších chyb v daňových přiznáních

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

  • Syn zaměstnankyně ukončil studium na střední škole, do zaměstnání nastoupil až v září, ale na konci července se odstěhoval a změnil trvalý pobyt. Lze uplatnit daňové zvýhodnění i za měsíc červenec?
  • Jak je to se zaúčtováním manka
  • Od ledna 2019 do 22. 8. 19 byla na rodičovské dovolené a v září nastoupila do nové práce. K daňovému přiznání je potřeba potvrzení o zdanitelných příjmech, co má doložit za leden až září? 
  • Minulý rok pracovala na hlavní pracovní poměr u firmy, kde podepsala prohlášení a následně u druhé firmy měla DPP do 10000 Kč/měsíc a bez podepsaného prohlášení zde zaplatila srážkovou daň. Může si tuto odvedenou srážkovou daň uplatnit u zaměstnavatele v ročním zúčtování, nebo případně v daňovém přiznání?
  • Je možné uplatnit slevu na dani za vzdělávání zaměstnanci, který si sám hradil zkoušku, za níž obdržel autorizaci? Tuto autorizaci nyní využívá i v současném zaměstnání. 
  • Má zaměstnanec nárok na 2 dny pracovního volna bez náhrady mzdy při jeho stěhování v rámci jedné obce? Jaké dokumenty k tomu má firma požadovat?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).