Hlavní navigace

Nezapomeňte, že se v pondělí 10. září mění certifikát u #EET

7. 9. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

SSL certifikát příjmové strany systému EET, tedy certifikát, kterým je zabezpečeno HTTPS spojení mezi pokladnou a příjmovou stranou EET, se 10. září změní.

Podnikatelé by proto měli zkontrolovat, že jejich pokladní zařízení novému SSL certifikátu důvěřuje.

V pondělí se u EET mění certifikát

Přesně v pondělí 10. září se na příjmové straně EET změní certifikát, který zabezpečuje spojení mezi pokladními zařízeními, která evidují tržby, a příjmovou stranou EET. Konkrétně se jedná o výměnu starého SSL certifikátu GeoTrust (Symantec) novým certifikátem od CA DigiCert. Původně mělo k výměně dojít už 7. srpna, finanční správa nicméně termín výměny posunula na 10. září.

Přestože je certifikační autorita Digicert standardně podporována většinou operačních systémů a internetových prohlížečů, může nastat situace, kdy u některých pokladních zařízení není kořenový certifikát autority DigiCert nastaven jako důvěryhodný. V tomto případě se nemusí pokladnímu zařízení po 10. září 2018 podařit navázat zabezpečené HTTPS spojení s příjmovou stranou EET. Podnikatelé by si tak měli ověřit, že jejich pokladní zařízení novému SSL certifikátu důvěřuje a případné problémy co nejrychleji vyřešit s dodavatelem pokladny.

Změna se netýká certifikátů pro evidenci tržeb, které se generují při registraci poplatníka k EET (vydané CA EET prostřednictvím webové aplikace Elektronická evidence tržeb na Daňovém portálu) sloužících k autentizaci datových zpráv.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).