Hlavní navigace

Názor k článku Nezapomeňte, že v pondělí platí zákaz otevření obchodů od * - Otevírací doba v Německu V Německu je zákonem stanovená...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 5. 2017 11:25

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Otevírací doba v Německu

  V Německu je zákonem stanovená otevírací doba. V pondělí až sobotu můžou být obchody otevřeny od 6:00 do 20:00. V neděli jsou téměř všechny obchody zavřeny. Jsou otevřeny jen na pár hodin pekárny, rychlé občerstvení jako McDonald, benzínky nebo v např. pár obchůdky přímo u nebo v hlavním vlakovém nádraží (Hauptbahnhof).
  O státních svátcích mají obchody taky zavřeno. V případě, že je svátek blízko neděle, jako např. Velikonoční pondělí nebo Svatodušní pondělí (Pfingsten), bývají tedy obchody zavřeny dva dny za sebou. Přehled státních svátků najdete v článku: Státní svátky a školní prázdniny v Německu. O státních svátcích můžete zpravidla nakoupit v některých pekárnách nebo rychlých občerstveních, na některých benzínkách popř. větších nádražích.
  Pro lékárny platí to samé co pro obchody, ale je zákonem stanoveno, že v okruhu přibližně 7mi km musí být otevřena alespoň jedna lékárna. V tom případě si lékárna může účtovat poplatek 2,50 Eur za návštěvu.


  Vědí co? Jdou do toho Německa voni, ať jsou tam za blbce voni, a ne já.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).