Hlavní navigace

Nominujte nejlepší linuxové počiny za loňský rok

16. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čtvrtý ročník ankety Czech Open Source 2009, oceňující nejlepší linuxové počiny za uplynulý rok, dnes odstartoval nominační fází. Zájemci také z řad podnikatelů mají necelý měsíc na to, aby nominovali své favority v šesti kategoriích. Pořadatelem ankety je server o Linuxu a open source Root.cz.

Prostřednictvím internetového formuláře je do 5. dubna možné navrhnout projekty, které mají postoupit do finálového hlasování. To bude probíhat v období od 14. dubna do 17. května 2009 na stránkách serveru Root.cz. Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů. Hlasovat je možné v šesti kategoriích: Akce, Osobnost, Projekt, Software, Firma a Blog. Do finále postoupí vždy deset nejčastěji nominovaných projektů v každé kategorii.

Důležitou součástí ankety je kromě komplexního přehledu toho, co je v oblasti českého open source zajímavého a nového, také neformální večer s vyhlášením výsledků. Na tomto každoročním setkání se sejdou všichni, kdo se v oblasti českého svobodného softwaru aktivně angažují, říká Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz. Výsledky ankety budou vyhlášeny začátkem června 2009, dodává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).