Hlavní navigace

Nominujte nejlepší linuxové počiny za loňský rok

Čtvrtý ročník ankety Czech Open Source 2009, oceňující nejlepší linuxové počiny za uplynulý rok, dnes odstartoval nominační fází. Zájemci také z řad podnikatelů mají necelý měsíc na to, aby nominovali své favority v šesti kategoriích. Pořadatelem ankety je server o Linuxu a open source Root.cz.

Prostřednictvím internetového formuláře je do 5. dubna možné navrhnout projekty, které mají postoupit do finálového hlasování. To bude probíhat v období od 14. dubna do 17. května 2009 na stránkách serveru Root.cz. Cílem ankety je popularizace myšlenky open source a ocenění konkrétních tuzemských projektů, které si zaslouží pozornost uživatelů. Hlasovat je možné v šesti kategoriích: Akce, Osobnost, Projekt, Software, Firma a Blog. Do finále postoupí vždy deset nejčastěji nominovaných projektů v každé kategorii.

Důležitou součástí ankety je kromě komplexního přehledu toho, co je v oblasti českého open source zajímavého a nového, také neformální večer s vyhlášením výsledků. Na tomto každoročním setkání se sejdou všichni, kdo se v oblasti českého svobodného softwaru aktivně angažují, říká Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz. Výsledky ankety budou vyhlášeny začátkem června 2009, dodává.