Hlavní navigace

Nové jméno, staří známí podvodníci. Pozor na další útok katalogových firem

29. 9. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na tuzemské podnikatele útočí další vlna dopisů od tzv. katalogových firem. Za vším jsou opět ti samí lidé, kteří jen nově působí pod jinou značkou.

Dopisy se totiž tváří jako faktury a teprve po podrobném přečtení podnikatel zjistí, že pokud zaplatí, uzavře tím smlouvu a ocitne se ve zbytečném katalogu firem. V případě nepozornosti tak podnikatel může přijít o 2979Kč.

Pozor na faktury od „šmejdů“

Na tuzemské podnikatele útočí další vlna dopisů od tzv. katalogových firem. Dopisy se totiž tváří jako faktury a teprve po podrobném přečtení podnikatel zjistí, že pokud zaplatí, uzavře tím smlouvu a ocitne se ve zbytečném katalogu firem. Cena pak činí 2979 korun. Za dopisy stojí společnost Telefonní seznam České republiky a Slovenska. Tento název má však firma až od loňského léta, kdy se přejmenovala z České databáze společností.

Dopis, který nyní chodí podnikatelům

Jak upozornil před dvěma roky server Lupa.cz, Česká databáze společností má sice sídlo v Brně, ale jednatelem je maďarský občan jménem Gyula Erich Katona, což zdaleka není neznámé jméno a podle všeho tzv. bílý kůň. Stačí se podívat do roku 2008. Protože už tehdy bylo tohle jméno spojeno s totožnou aktivitou, jen se tehdy jmenovala Český telefonní seznam. Se stejným Českým telefonním seznam se setkáte i v roce 2009, kdy před ním varovalo Sdružení na ochranu spotřebitelů (a objevuje se tam jiný maďarský jednatel, Attila Levente Herceg, nepochybně předchozí bílý kůň), uvedl na Lupě publicista Daniel Dočekal.

Čtěte více na Lupa.cz: Nenaleťte České databázi společností, Český telefonní seznam se vrací

Na Český telefonní seznam ostatně upozorňoval před časem i server Podnikatel.cz.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).