Hlavní navigace

OBRAZEM: Konference WebTop100 přinesla nové pohledy na firemní weby

31. 10. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Včerejší den byl klíčový pro firemní weby. V již sedmém ročníku WebTop100 byli vyhlášeni vítězové nejlepších firemních webů. Přinášíme fotogalerii celodenní konference WebTop100, která vyhlášení výsledků předcházela.

Sedmý ročník soutěže WebTop100 oceňující kvalitu zpracování firemních internetových prezentací a jejich přínos pro uživatele zná své vítěze. Žebříček soutěžních webů nejvýznamnějších firem podnikajících v České republice vyhrála společnost ČEZ. Na druhém místě se umístily stránky společnosti T-Mobile, následované webem společnosti Česká pojišťovna. O výsledcích rozhodla odborná porota složená ze specialistů na internetový marketing a odborníků na jednotlivé segmenty podnikání. Pořadatelem projektu WebTop100 je konzultační centrum Dobrý web.

V letošním ročníku bylo hodnoceno téměř 190 firemních prezentací. Kromě vítěze v hlavním žebříčku WebTop100 byli na slavnostním galavečeru v disco klubu Pacha v Praze vyhlášeni vítězové 10 oborových žebříčků, kam byly firmy zařazeny podle oboru podnikatelské činnosti, dále nejlepší web v kategorii Microsite a výherci tří speciálních cen – marketingové, designové a uživatelské trefy.

Konference WebTop100

Součástí projektu WebTop100 je i každoroční celodenní odborná konference. Její bohatý program byl tentokrát rozdělen do čtyř bloků. První blok se věnoval tomu, jak správně uchopit redesign korporátního webu a jakých chyb se vyvarovat. Ve druhém bloku s názvem 2 slidy teorie, 10 minut praxe byly prostřednictvím případových studií prezentovány nové a netradiční možnosti internetové propagace. Nechyběly ani komentované ukázky stále opakovaných chyb, které se na firemních webech vyskytují. Odpolední blok byl věnován moderním technologiím a trendům ve vlastním podnikání. V závěrečné části konference byl hodnocen současný stav firemních webů pohledem žebříčků WebTop100.

Svá odborná vystoupení předvedla celá řada expertů z oboru. Za přednáškový stůl se postavil například Alan Záruba (CICZ), Kamil Skramuský (SYMBIO Digital), Petra Větrovská (Outrider), Jaroslav Bengl (Google) nebo Dana Bérová (Gartner). Do panelových diskuzí zasedli Josef Drobílek (Hypoteční banka), Eva Štípková (Vodafone), Martin Lysoněk (Baťa) nebo Radek Ježdík (CzechTrade) a další.

WebTop100 - konference 01

Ročenka Internet Info, kterou při vstupu obdržel každý z účastníků.

WebTop100 - konference 02

Sál Konferenčního centra City v Praze 4 – Pankrác, který přivítal první návštěvníky již před 9. hodinou.

WebTop100 - konference 03

Moderátor konference Tomáš Jindříšek, OgilvyInteractive.

WebTop100 - konference 04

Ján Simkanič, výkonný ředitel Internet Info.

WebTop100 - konference 05

Sál konferenčního centra byl účastníky zcela zaplněn.

WebTop100 - konference 06

Zájem o letošní konferenci WebTop100 byl opět vysoký.

WebTop100 - konference 07

Jedna z panelových diskuzí konference.

WebTop100 - konference 08

Moderátor Tomáš Jindříšek neměl pro přednášející slitování, velmi pečlivě hlídal vyhrazený čas.

WebTop100 - konference 09

Konference potvrdila, že účastníky jsou opravdu lidé z oboru. Většina z nich se neobešla bez svého notebooku.

WebTop100 - konference 10

Jednou z přednášejících byla i bývalá ministryně informatiky Dana Bérová, která byla i zároveň předsedkyní poroty sedmého ročníku WebTop100.

WebTop100 - konference 11

Luboš Plotěný, vedoucí konzultačního centra Dobrý web, které je pořadatelem soutěže. 

WebTop100 - konference 12

Adam Fendrych (vpravo), jeden z konzultantů Dobrého webu, který se podílel na faceliftu business serveru Podnikatel.cz

WebTop100 - konference 13

Ani další konzultanti Dobrého webu se na konferenci nezastavili.

WebTop100 - konference 14

Vše o sociálních sítích a David Antoš (vpravo), „otec“ serveru Bomba.cz

skoleni_27_5

WebTop100 - konference 15

Konference nabídla možnost i neformálních rozhovorů (vlevo Ján Simkanič).

Lupa.cz: WebTop100: zaměřeno na přínos pro uživatele

WebTop100

Včera proběhla v prostorách konferenčního centra City na pražském Pankráci tradiční konference projektu WebTop100 a následný slavnostní večer, na němž byly vyhlášeny výsledky hodnocení českých firemních webů. Sedmý ročník sice není žádné kulaté výročí (dokonce ani pro programátory), ale u podobné akce jde přesto rozhodně o zajímavé číslo s jistou výpovědní hodnotou. Otázka zní, v jakém světle se výpověď pro konferenci nese a jaký přínos pro nás dnes podobná akce vlastně má. Čtěte více na Lupa.cz

Fotografie: Ivana Dvorská

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).