Nové registrační lhůty: Zaměstnance bude nutné hlásit osm dnů před nástupem

27. 5. 2026
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Žena v kanceláři u notebooku
Autor: Shutterstock
Ilustrační obrázky
Ještě se zaměstnavatelé, potažmo jejich mzdový účetní či personalisté, nestačili vzpamatovat ze zavedení nových povinností v rámci jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele a již je tu další změna. Vlastně nejde o změnu v pravém slova smyslu, jde o ukončení přechodného období, kdy zaměstnance registrovali po nástupu.

Od 1. července 2026 nebudou zaměstnance registrovat historicky, tj. po nástupu, ale do budoucna, tj. nejpozději před okamžikem nástupu. Opatření má zabránit nelegální práci. Nelegální zaměstnávání přitom není okrajový jev. Může se týkat až stovek tisíc lidí. 

Co se dozvíte v článku
  1. Registrace zaměstnanců nově
  2. Možnost částečné registrace či částečného přihlášení
  3. Předpokládaný nástup odlišný od skutečného nástupu
Seriál: Mzdy a HR
Ikona

Zajímá vás toto téma? Chcete se o něm dozvědět víc?

Objednejte si upozornění na nově vydané články do vašeho mailu. Žádný článek vám tak neuteče.


Autor článku

Je redaktorkou Podnikatel.cz se specializací na mzdové účetnictví a HR. Oboru se věnuje i jako odborná lektorka a poradce. 

Kvíz týdne

KVÍZ: Pravda, nebo lež? Jak dobře znáte legendární československé retroznačky?
1/10 otázek


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).