Hlavní navigace

Nové středisko má podpořit vzdělání v začínajících firmách

19. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera slavnostně zahájilo provoz nové školící centrum ve Vědeckotechnickém parku Brno-Jih. Cílem je podpořit vzdělávání v začínajících firmách, které si ještě nemohou dovolit velké investice do školení. Zařízení, které má pomoci především mladým podnikům na jihu Moravy, bude provozovat Výzkumný ústav stavebních hmot. Do centra investuje 6 milionů korun, přičemž část financí by měl získat od Evropské unie.

Vzdělávací centrum se oborově zaměří zejména na stavebnictví a zpracování odpadu. Začínající podniky v něm za velmi výhodných podmínek dostanou k dispozici moderní prostory kompletně vybavené nejmodernější audiovizuální technikou včetně videokonferencí. Podle Alexandry Rudyšarové, která je v současné době pověřená řízením agentury CzechInvest, vytvoří školící středisko také ideální zázemí pro spolupráci soukromých firem, vysokých škol, vědců a investorů v ČR. Nové školící středisko je tak další etapou budování Vědeckotechnického parku Brno – Jih a jeho otevření navazuje na podnikatelský inkubátor, který v parku funguje od června letošního roku.

Věříme, že školící středisko podpoří vzdělávání firem v regionu. Začínající firmy to mají v počátcích podnikání velice těžké. Pouze díky inovacím, využíváním nových technologií, specializací a vysokou kvalitou služeb mohou přežít na trhu, dodává k prvnímu půlroku fungování Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih jeho ředitel Petr Mandelík.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).