Hlavní navigace

Nové tiskopisy pro závislou činnost pro rok 2018. Stahujte je na Podnikatel.cz

25. 10. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K dispozici jsou vzory tiskopisů pro závislou činnost na zdaňovací období 2018, stejně tak žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění.

Finanční správa zveřejnila nové vzory tiskopisů pro poplatníky s příjmy ze závislé činnosti, tedy pro zaměstnance, a také pro plátce daně ze závislé činnosti, tedy zaměstnavatele. Stahujte je.

Jedná se o dva nové vzory dokumentů, které je možné použít klasiky nebo je k dispozici také tzv. interaktivní formulář, který vyplňování výrazně zjednodušuje.

Prohlášení poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti

Tento tiskopis je určen pro účely výpočtu záloh na daň, jeho platnost se vztahuje ke zdaňovacímu období 2018. Stahujte jak klasický tiskopis, tak také tzv. interaktivní.

Žádost o roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění

Jedná se o tiskopis pro účely ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění. Poprvé se použije se poprvé až pro roční zúčtování za zdaňovací období 2018. V tuto chvíli je k dispozici pouze k informativním účelům. Finální podoba bude zveřejněna až ve druhé půlce roku 2018. Jak upozorňuje Finanční správa ČR, na užití tohoto tiskopisu je ještě čas: Možnost využít tento dokument bude až za zdaňovací období 2018, tedy v roce 2019.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).