Hlavní navigace

Nové vedení ČSA se dohodlo s odbory na snížení platů

23. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novému vedení Českých aerolinií (ČSA) se podařilo uzavřít s odbory dohodu o snížení platů zaměstnancům. Odbory přistoupily s platností od prvního listopadu na 30% snížení platu u pilotů, 15% pokles mezd u palubních průvodčích a 10 % u ostatních zaměstnanců. Úspory na mzdách by měly aerolinkám pomoci přežít stávající těžké období.

Oceňuji vstřícný přístup odborů a jejich zodpovědnost vůči budoucnosti firmy. Vzdáním se části své mzdy udělali zaměstnanci Českých aerolinií důležitý a velmi potřebný krok k záchraně společnosti. Vytvořili tak prostor pro její stabilizaci i její postupný návrat k zisku, uvedl Miroslav Dvořák, předseda představenstva Českých aerolinií.

Pan Dvořák přistupoval ke společnému jednání vstřícně, věcně a seriózně. Projevil se jako zkušený manažer, který se vyzná v oblasti letecké dopravy a zároveň dokáže reálně posoudit ekonomický stav a výhledy naší společnosti, komentoval za druhou stranu šéf Odborové organizace posádek letadel Josef Maurer. Čtěte více: ČSA potřebují na zimu zajistit hotovost, budou se dál osekávat náklady a také prodávat

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).