Hlavní navigace

Novela zákona anonymitu majitelů akcií neohrozí

22. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novela zákona o veřejných zakázkách anonymitu majitelů akcií zřejmě výrazně neohrozí. Podle Petry Janákové ze společnosti SMART Companies totiž ze zmiňované novely nevyplývá, že akciová společnost, která se o veřejnou zakázku uchází, nemůže být vlastněna jinou akciovou společností s akciemi na majitele.

Dá se tak předpokládat, že dojde k zakládání společností s akciemi na jméno, které budou dceřinými společnostmi a. s. s akciemi na majitele a které se budou účastnit výběrových řízení, sděluje k nově vzniklé situaci Petra Janáková. Pozastavuje se především nad skutečností, že racionální snaha změnit absurdní zákon z dílny předchozích zákonodárců byla zákonodárci zmařena a že vůbec kvůli administrativním obstrukcím zákon mohl vstoupit v platnost ve své aktuální podobě. Novela zákona tak, jak byla schválena, podle mého názoru pouze komplikuje situaci akciových společností, dodává Janáková.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).