Hlavní navigace

Názor k článku Novela zákoníku práce: Co již nabylo a co teprve nabude účinnosti? od anonym - Autor/autorka článku se hluboce mýlí. Text: "•Pružné rozvržení pracovní...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 8. 2020 13:15

  bez přezdívky

  Autor/autorka článku se hluboce mýlí.

  Text: "•Pružné rozvržení pracovní doby dle § 85 až 87 zákoníku práce se neuplatní také při čerpání řádné dovolené a při překážkách v práci podle § 191 a 191a zákoníku práce (v době důležitých osobních překážek v práci, jako je např. lékařské vyšetření, doprovod rodinného příslušníka k lékaři apod.)." není pravda.

  Změna se totiž týká překážek v práci při pružném rozvržení pracovní doby ve smyslu § 85 zákoníku práce podle § 191 a 191a zákoníku práce, ale to nejsou v závorce uvedené osobní překážky v práci, kterých se úprava týká - v novele jde např. o rodičovskou dovolenou apod. - v článku v závorce uvedené překážky v práci řeší § 199 zákoníku práce "Jiné důležité osobní překážky v práci" a v této souvislosti ve vztahu k § 97 odstavec 2 zákoníku práce:
  "Při překážkách v práci na straně zaměstnance při pružném rozvržení pracovní doby, vymezených přesnou délkou nezbytně nutné doby, po kterou přísluší zaměstnanci pracovní volno, nebo jde-li o činnost v případech uvedených v § 203 odst. 2 písm. a), se posuzuje jako výkon práce celá tato doba."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).