Hlavní navigace

Nový byznys: zamknou lidi do márnice a ještě si za to nechávají platit

28. 6. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kdo si neváží života, po této zkušenosti bude. V Praze otevřeli nové centrum, které kasíruje peníze za umístění do márnice nebo zamčení do mechanické pasti.

Zákazník leží sám v zamčené márnici, ze které se musí dostat. I to je námět nového centra Endorfin, které bylo otevřeno v Praze.

Centrum provozuje tzv. únikové hry, které jsou u nás fenoménem již několik let. Nejedná se o skutečné prostředí, předměty v dobrodružných hrách jsou ale reálné a někdy i přímo děsivé.

Únikovky nově i pro jednotlivce

Endorfin nabízí únikové hry i pro jednotlivce, kteří si můžou porovnat svůj výkon s dalšími účastníky. Prostředí je stejné, záleží pak na rychlosti, s jakou se hráč dostane z pasti.

Těch nabízí centrum hned několik. Zákazníci můžou zkusit potápějící se Titanic, márnici a chladící box a prostředí z hororového filmu Saw, kde jednotlivé mechanické pasti nejsou pouze atrapou, jsou skutečné a funkční.

Hry jsou dostupné pro jednotlivce, pro skupiny hráčů, ale i pro rodiny, kterým je prostředí únikovky přizpůsobeno.

První hry se objevily v Japonsku

První „úniková místnost“ byla otevřena v roce 2007 v Japonsku a právě v Asii jsou dnes únikové hry nejoblíbenější. Například v Kuala Lumpur v Malajsii mají obchodní dům, kde jsou na jednom celém patře jenom únikovky. Jejich počet neustále roste ale i v Evropě. V České republice se tento fenomén rozšiřuje i do dalších měst, jako je Brno, Plzeň, Olomouc, Ostrava a další.

Všechny mechanické pasti jsou v únikovce Endorfinu funkční. Podívejte se

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).