Hlavní navigace

Nový Etický kodex pražského zastupitele

25. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Návrh nového Etického kodexu Zastupitelstva projednali pražští radní na jednání v úterý 17. srpna. Kodex vychází z Protikorupční strategie hl. m. Prahy. Rada vzala znění tohoto materiálu na vědomí a současně požádala vedení jednotlivých politických klubů Zastupitelstva o případné připomínky a náměty. Konečný návrh Etického kodexu člena Zastupitelstva by se měl schvalovat začátkem září.

Oproti dosud platnému kodexu došlo pouze k malé formální úpravě této normy v oblasti odkazů na konkrétní dokumenty. Nově připravovaný kodex člena by měl zvýšit prestiž a důvěryhodnost zastupitelů a být skutečným odrazem pochopení důležitosti vzájemné důvěry mezi občany a jimi zvolenými zastupiteli. Etické kodexy jsou v rámci boje proti korupci chápány jako účinný nástroj minimalizace korupce i jako účinný prostředek prevence tohoto jevu, uvedl náměstek primátora pro oblast protikorupčních opatření, který v Zastupitelstvu prosadil Protikorupční strategii města, Milan Richter.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).