Hlavní navigace

Nový model podpory exportu v zahraničí

18. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na zformulování nového modelu podpory exportu v zahraničí se dohodli ministr průmysl a obchodu Martin Kocourek s ministrem zahraničních věcí Karlem Schwarzenbergem. V síti podřízené ministerstvu průmyslu a obchodu spojí síly dosavadní obchodně-ekonomické úseky a zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest. Jádrem obchodní reprezentace ČR v zahraničí dnes jsou obchodně ekonomické úseky zastupitelských úřadů. Jejich pracovníky odborně řídí ministerstvo průmyslu a obchodu, jejich nadřízenými jsou ale vedoucí misí. Praxe ukázala, že takový systém není efektivní a je potřeba ho změnit, sděluje ministr Kocourek.

Práce na novém systému by podle ministra měly odstartovat okamžitě. Jen tak bude možné základní rysy nového systému zařadit už do připravované Exportní strategie České republiky pro období 2011 – 2015. Strategii by měla vláda schválit ještě v závěru letošního roku.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).