Hlavní navigace

Nový národní registr poradců od září v provozu

19. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od září byl spuštěn nový Národní registr poradců (NRP), který má pomoci podnikatelům vyhledávat kvalitní služby v oblasti manažerského poradenství a výběru konzultantů.

Registr přináší Hospodářská komora České republiky (HK ČR) ve spolupráci s Asociací pro poradenství (APP), na základě jednání agentury CzechInvest a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPO). Hlavní myšlenkou NRP je hodnocení kvality poradenských firem. Logika hodnocení je založena na základě informací poskytnutých firmou samou a následnou kontrolou jejich správnosti.

Registr je rozčleněn do jednotlivých oblastí poradenství a regionů, kde firmy působí. Ty jsou registrovány na vlastní žádost a za poplatek, přičemž se každá musí přihlásit k etickému kodexu poradce, který je sestaven dle mezinárodní metodiky ICMCI. Poradenská firma může zvýšit svou bonitu uvedením relevantních informací nebo předložením mezinárodně uznávaného certifikátu. Množství informací uváděných v registru je ponecháno na vůli žadatele. Hlásit se do registru však mohou jen ty fyzické či právnické osoby, které mají oprávnění v oblasti manažerského poradenství.

Oproti předchozímu registru se v tom novém neregistrují jednostliví konzultanti, ale firma jako celek. Novinkou je i nezávislé hodnocení bonity a zpoplatnění registrace. Na registr se bude možné dostat přímo ze stran Hospodářské komory, odkaz pak bude vždy i součástí odpovědi Hospodářské komory na dotazy podnikatelů.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).