Hlavní navigace

Nový pražský byznys, falešní popeláři žebrají o peníze na pohřeb

25. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Žebrat o peníze na vlak už není v kurzu. Nově se v Praze objevují chytřejší podvodníci, kteří si říkají o peníze na pohřeb. Falešní popeláři jsou zpět.

Neměl byste pár drobných na vlak? Nemám se jak dostat domů, taková věta zaznívala v okolí pražských autobusových i vlakových nádražích poměrně dost často. Stejně tak často se poblíž zastávek pražské hromadné dopravy objevovali lidé, kteří prodávali cetky pro charitu. V mnoha případech podvodníci.

Ti svůj byznys přesunuli do nového stylu. Obcházejí domy či oslovují kolemjdoucí o příspěvek na pohřeb jejich spolupracovníka. Vydávají se přitom za popeláře, jejichž kombinézu nosí.


Autor: www.sxc.hu

Falešní popeláři jsou jen obyčejní žebráci.

Aktuálně obcházejí obce kolem Prahy. V uplynulých týdnech byli spatřeni například v Černošicích, Sulici či ve Kbelích. Společnost Pražské služby rozhodně odmítá, že by mohlo jít o její zaměstnance.

Zaměstnanci společnosti Pražské služby mají jakékoliv podobné aktivity výslovně zakázány a porušení tohoto zákazu je tvrdě postihováno, uvedl mluvčí společnosti Pražské služby Julián Záhorovský.

K variantě, že šlo o podvodníky, kteří se za popeláře jen vydávali, se přiklání i starosta obce Sulice Petr Čuřík. Považujeme za nepravděpodobné, aby se jednalo o pracovníky Pražských služeb, které známe i osobně, uvedl. Zhruba před čtyřmi týdny byli spatřeni také ve Kbelích: Zvonili u nás a prosebným tónem žádali o drobné na pohřeb pro kamaráda, který má zítra pohřeb. Nic jsem jim nedala, i když dělali psí oči. Připadalo mi divné, že jsou popeláři v pracovním v tak pozdních hodinách, potvrdila výskyt falešných popelářů Lucie T.

Případy falešných popelářů se v Praze ani v dalších městech neobjevují poprvé. Řádí již několik let. Dříve se však soustředili na období Vánoc, jak potvrzují případy například z Opavy. Jak psal před dvěma lety Opavský Deník, v průběhu Vánoc popeláři zazvonili na dveře s tím, že jsou od technických služeb a zrovna vyváží komunální odpad a přejí šťastné a veselé Vánoce. Poté očekávali nějaký finanční dar. Pokud netušící občany nic samo nenapadlo, o peníze si řekli.

Doporučuji všem, kteří by se s nimi ocitli v kontaktu, aby okamžitě upozornili policii, uzavírá Záhorovský.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).