Hlavní navigace

Kvalitu služeb na úřadech práce chce zlepšit nový vzdělávací systém

25. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce zefektivnit a zkvalitnit služby poskytované veřejnosti zaměstnanci úřadů práce. Napomoci tomu má nový systém dalšího odborného vzdělávání vytvořený v rámci projektu MPSV Vzdělávání zaměstnanců služeb zaměstnanosti ve veřejné zakázce.

" Modernizovaný systém vzdělávání pracovníků úřadů práce je reakcí na měnící se podmínky na trhu práce. Rozvíjejí se nová odvětví, roste počet skupin, které obtížněji hledají pracovní uplatnění, chceme soustavně podporovat politiku zaměstnanosti, "uvedla důvody pro změny ve stávajícím systému vzdělávání Marie Bílková, vrchní ředitelka pro oblast Správy služeb zaměstnanosti.

Navržený vzdělávací systém vychází z tzv. kompetenčního modelu, který popisuje kvalifikační požadavky z pohledu odborných dovedností, znalostí a obecných způsobilostí pro výkon jednotlivých pozic na úřadech práce. Vzdělání probíhá na základě individuálních studijních plánů, které umožňují absolvovat ty vzdělávací moduly, které zaměstnanec potřebuje pro zvýšení své kvalifikace. Moduly zahrnují prezenční a distanční formu studia, e-learning i samostudium, uvedl Miroslav Kostka, hlavní manažer veřejné zakázky.

Technickou podporu poskytuje informační systém s dvěma klíčovými portály. Vzdělávací portál je určen pro podporu prezenční výuky a metodického zázemí školitelů, kteří v něm administrují studijní materiály. Druhý, e-learningový portál umožňuje interaktivní samostudium prostřednictvím internetu. Studijní materiály doplňují videoprezentace s přednášenou látkou a doprovodnými texty. Získané znalosti si mohou zaměstnanci úřadů práce ověřit a prohloubit díky on-line testům a v diskusních fórech.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).