Hlavní navigace

Názory k článku O 14 hodin na daně více? Podle MF jde jen o mírné zvýšení administrativy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2017 9:24

  až naprší a uschne (neregistrovaný) ---.pnet.sferianet.cz

  ANO, jistě drobné zvýšení, jak jinak...Proč bychom nemohli po českém podnikateli ještě v rámci toho chtít, aby každé ráno před snídaní vyplnil dva sešity navíc, potom během dne udělal ještě čtyři tabulky a večer přes spaním si vyplnil test duševního zdraví, aby věděl, zda je schopen to samé absolvovat další den. Dokud zde budou všichni hrdinové jen doma pod máminou duchnou anebo v hlubokém lese, tak věřím, že MF přijde ještě s tím, že ta celková doba se dá zaokrouhlit mírným zlepšením v podobě toho, že má-li podnikatel pocit, že se hodiny zvyšují, může ušetřit tím, že bude o dvě hodiny méně dýchat.

 • 6. 11. 2017 9:02

  PPP (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Daleko horší je přetěžování mnohdy zbytečnou administrativou zdravotníků a nebo i pedagogů.

 • 8. 11. 2017 8:42

  PPP (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Ty jsi ten "známý" e-shopař? :-) Mnohem více mě zajímá přetížení zdravotníků, kteří se starají o zdraví pacientů a jejich selhání má větší následky, než podnikatelů, kteří třeba přeprodávají cizí výrobky a jejich chybou dojde třeba balíček na jinou adresu. Tímto se nechci dotknout poctivých podnikatelů, ale mám osobní pocit, že podnikavci válcují slušné podnikatele.

 • 6. 11. 2017 10:37

  Praktik (neregistrovaný) ---.20.broadband2.iol.cz

  Asi je vhodná malá osvěta pro neználky, kteří v životě nemuseli řešit kontrolní hlášení a mají za to, že jde o prkotinu, která zatočí s podvodníky... Stačí si uvědomit, že se jedná o obludný formulář, kam musí plátce DPH každý měsíc otrocky zapsat všechny faktury od 10 000 Kč včetně DPH, které vystavil i které přijal. A to pečlivě a podrobně u nich vypsat identifikaci smluvní strany, číslo dokladu, datum plnění, částku bez daně a daň; některé typy plnění se uvádějí odděleně a mají svá specifika... Celkové úhrny musí sedět s čísly v daňovém přiznání. Když v této záplavě údajů uděláte chybu - což je statisticky skoro jisté i když máte dobrý software - pak na vás "klekne" finanční úřad s výzvou k nápravě, na níž musíte reagovat do 5 dnů. Pokud to nestihnete - např. si dovolíte být týden na dovolené, nemocni nebo vám nejde internet apod. - pak automaticky hrozí sankce až 50 000 Kč. Jasně, jsou zde jisté "brzdy", jak tomu efektivně čelit, ale to už musíte být znalí a dani věnovat něco z profesního času nebo zaplatit (dobře zaplatit) nějakého externího poradce. Takže hurá vesele do vlastního podnikání, samozřejmě "v pohodě" je také EET, hrozba zajišťovacích příkazů, zadržování vracení nadměrných odpočtů DPH a další "banality", vždyť nám přece jde o velké dobro - zatočit s daňovými podvodníky... ti se ale pouze stále více a více smějí...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).