Hlavní navigace

O 28 miliard korun na vědu a výzkum usiluje 74 projektů

20. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do poloviny listopadu mohly školy a výzkumné instituce podávat žádosti o dotace na podporu Regionálních výzkumných center a Evropských center excelence v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Celkem se tak o 28 miliard korun „popere“ 74 projektů. Kam peníze nakonec zamíří, rozhodnou čeští i zahraniční odborníci v příštích měsících.

Z České republiky pochází mnoho světově uznávaných vědeckých kapacit, proto jsme rádi, že můžeme na tuto tradici navázat a podpořit vědu nejen na regionální, ale i mezinárodní úrovni, říká Jan Vitula z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dodává: Nejvíce žádostí o podporu bylo z Jihomoravského a Moravskoslezkého kraje. Je to logické, protože právě v těchto krajích se soustředí velký počet vysokých škol a vědeckých institucí.

Operační program Výzkum a vývoj pro inovace patří mezi několik dotačních programů Evropské unie, které financují vědu a výzkum na území České republiky. Zatím z programu do České republiky dorazilo šest miliard korun, které se rozdělily mezi osm projektů regionálních center výzkumu a vývoje. Čtěte více: Jak financovat své podnikání z fondů EU?

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).