Hlavní navigace

Názory k článku O kolik se zvedne minimální a zaručená mzda v roce 2019?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 11. 2018 6:51

  Tomáš Smolík (neregistrovaný) 79.98.72.---

  Jak si může otrok polepšit, když všechno sežerou poplatky a nájem, když má 25 dní volna ročně ?

 • 27. 11. 2018 11:39

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tím, že si najde lepšího otrokáře, či začne podnikat případně rovnou ve formě otrokáře a najdeš si vlastní otroky.

 • 27. 11. 2018 18:21

  ow (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Je to snadné, steňte se sám sobě otrokářem. Volna budete mít co hrdlo ráčí, v penězích se budete topit, však se válí na ulici, stačí je jen zvednout. Práce budete mít jen tolik, kolik si jí seženete. nějaké daně budete mít na háku, protože ty přece otrokáři neplatí, to je berou jen otrokům, zcela v souladu s pořekadlem o tom, že na větší hromadu se lépe kálí.

 • 27. 11. 2018 12:07

  a co lidé po prac.úrazu, či nemocní z povolání? (neregistrovaný) ---.pnet.netair.net

  tito, pokud jsou na ČID I.-II. st. pak jim ÚP nějakou práci i na zkr.úvazek najde a poté těmto lidem Č.Pojišťovna, která vyplácí tzv. rentu tuto po každém zvýšení min.mzdy zkrátí a to o nemalou výši.

 • 27. 11. 2018 13:26

  Katka (neregistrovaný) 109.238.216.---

  Lidé jsou nemorální dobytek, dokud se nezmění lidé a jejich názory, stále se budou jen urážet a ponižovat kdo je lepší a kdo je horší podle postavení. Nikdo si nechce připustit že bohatým člověkem se nestanete nikdy sám, vždy potřebujete k tomu lidi. Dementi kteří píší že vymění lidi za roboty si neuvědomují že do sraček se dostanou i oni sami, čím chudší je stát výrazněji stoupá kriminalita. Lidé bez peněz více kradou. Ale dementům to nevysvětlíte dokud to nezažijí. Stále jsou lidé kteří tvrdí že taková uklízečka nemá nárok na pořádnou mzdu tak proč ten člověk si neuklízí sám! Ať si ředitelé a postavení lidé uklidí svoje firmy sami. Lidé se navzájem potřebují, Milionářem nebudete bez jiných lidí ale hloupému to nevysvětlíte že i ta uklízečka je potřeba a musí se ji zaplatit nikoliv minimální mzdou , ale mzdou aby mohla důstojně žít, čím více lidí bude mít důstojnou mzdu tím bude více lidí utrácet.

 • 27. 11. 2018 13:47

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Takže vy budete radši sedět doma za 0 Kč, nebo budete raději za minimální mzdu uklízet, což za ty peníze většinou není zrovna makačka na bednu ale spíše se člověk s vysavačem a hadrou projde po malé firmě, co si nemůže dovolit platit za tohle nějak víc. Víte já podnikám od dětství a řídím se tím, že stačí když kape a v první letech podnikání jsem si mohl nechat zdát o něčem jako minimální mzda ale brát i práci, která by z dnešního pohledu byla citelně podnákladová a to samé je práce pro člověka co dělá za minimální mzdu, je to rozlet a je jen na něm, kam až se vypracuje, nikdo vás nenutí zůstat dělat uklízečku.

  A čím více lidí budou utrácet, tím větší bude inflace a tím méně si za peníze reálně koupí, tohle nikam nevede :)

 • 28. 11. 2018 10:33

  ok (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

  Ano? A kdopak Vám "v těch prvních letech" platil Vaše životní náklady, když z příjmů za Vaší práci to být nemohlo, jak naznačujete?

 • 29. 11. 2018 1:27

  Motýl Emanuel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Já, jen jsem tomu musel upravit dost životní systém. Bydlel jsem dva roky na internátu za 1200Kč, následně dva roky v pokoji o 8m2 ve spolubydlení s dalším studeny, můj pokoj s internetem za 2,9tis, kromě tramvajenky a relativně málo jídla průměrně za 1,5 tis jsem nic moc neplatil, mobil z bazaru a kredit jednou za pár měsíců, auto jsem si koupil až po 4 letech podnikání, rok po tom co jsem podnikal oficiálně na sebe do té doby jsem musel podnikat na jinou živnost kvůli věku. Samozřejmě, už tehdy jsem si vydělal od začátku od 2 do 7 tisíc měsíčně ovšem tohle nemá nic společného s minimální mzdou, protože já si nemohl dovolit utratit moc, protože v té době byli velké pracovní výpadky, ne každý člověk byl ochotný dát práci "dítěti" a při té práci jsem se vše musel učit, příjmy se mi každý rok zvýšili, ale až zhruba 4 roky jsem si dokázal vydělat tolik, abych se mohl přestěhovat do 25m2 a pořídit si auto, to mi bylo myslím 19 let a důvod proč jsem takhle žil? Rodina se tou dobou již 6 let soudila o majetek a byli totálně mimo, sotva zvládali svůj život, i proto jsem se od nich odstěhoval pryč a začal dříve živit sám sebe, bylo to pro mě mnohem snazší, jak se snažit žít v tom problému, který se vyřešil až po 16 letech, tedy 10 letech od doby, kdy jsem se odstěhoval. Na začátku všeho byli tři měsíce práce operátora, za to jsem si koupil výkonnější PC a mohl se učit vše co jsem potřeboval k práci, která mě bavila. Dnes o 12 let později jsem vyřešil otci životní situaci a finančně ho podporuji, sám vlastním již několik nemovitostí a příjem mám celkem slušný.
  Ovšem tohle vše jsem dokázal sám bez jakéhokoliv cecku od maminky nebo tatínka, bez toho abych musel studovat školu přímo zaměřenou na práci, kterou dělám. Takže jestli mi někdo bude tvrdit, že musí celý život dělat za minimální mzdu, tak by si měl první uvědomit, že každý je strůjcem svého štěstí a školu ani peníze k úspěchu nepotřebujete, jediné co k tomu potřebujete je nebýt úplně blbý a hlavně trpělivý. A většina lidí má totálně přehnané náklady, musí mít paušál, musí mít stále nové oblečení, musí mít auto v době, kdy na něj nemají... tak se pak nesmí divit, že nevychází...

 • 27. 11. 2018 16:24

  popey (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  No koukám, jak je to třídně rozděleno, otrok, uklízečka, dělník, podnikatel, ředitel ...jen mě napadá jestli jsou lidi tady v ČR ještě vůbec normální, když se dokážou takto dělit...blbec se zvláštní školou začne podnikat a už je to chytrý podnikatel, nechá si říkat šéfe nebo jsem viděl na parkovišti i nápis BOSS ...všichni tihle zamindrákovaní blbečci zapomněli na to, že jsou to všechno jeho spolupracovníci a ne poddaní....jednoho krásného dne se může stát, že ráno bude u firmy sám, sám boss bez lidí a neumím si představit co bude dělat ? bude vykřikovat já jsem tady boss ?? a nikdo ho nebude slyšet, a to, že mu patří firma si bude moci namazat na prsa, protože sám je nula bezmocná nula, kterou nikdo nepotřebuje...sám jsem zažil, po útěku z ČSSR co to je začínat od nuly, jako to poslední hovno z ulice, ale nikdo mě neponižoval a mé práce, si právě ten boss vážil, necítil jsem žádnou aroganci a když bylo třeba zůstat déle v práci, tak zašel mezi nás a poprosil nás a taky nám za to dal ,,keš'' rovnou do ruky a poslal nám ,,Catering'' s pořádnou svačinou...také se stalo, že sundal sako a zapojil se sám do práce s námi, makal a my si toho člověka vážili, byl jeden z nás...a také věděl, že se na nás může spolehnout...viděl, že jsem začal u něho makat a dělal si starost, kde bydlím, čím jezdím do práce a když jsem mu ukázal kolo, tak se rozesmál vzal si mě k sobě, vysázel na ,,dřevo'' 20 000 Šilinků na ojetinu, prý, abych si nepůjčoval v bance, že jsou tam vysoké úroky...a to jsem byl cizinec...a tady se lidé chovají k sobě, jako prasata ? naučil mě jedno, když děláš svoji práci poctivě, nemáš se za co stydět a je jedno jestli kydáš hnůj...a taky by měl člověk dostat důstojný plat, ne všichni se narodili stejně a jen chudák ponižuje tolik potřebnou uklízečku bez které by sám hnil v zatuchlé kanceláři....

 • 28. 11. 2018 9:30

  Espaňa (neregistrovaný) ---.vizaauto.cz

  No tak hlavně že vláda si přidala zase deseti tisíce.Nechala bych jim na rok minimální mzdu a zmrazila bych jim všechny účty co kde mají,k tomu bych jim připařila každému 2 děti aby z toho žili celý měsíc a vše z toho platili,pak by jsme viděli jak to dokážou.Nemám k naší zlodějské vládě důvěru a to nejsem sama Espaňa.

 • 19. 12. 2018 14:33

  Vokoun (neregistrovaný) ---.251.broadband11.iol.cz

  Co se týká těch jednotlivých skupin zaručené mzdy. Takového programátora, co pracuje řekněme na vývoji informačního systému, můžete zařadit do skupiny 5, 6 nebo 7. Dalo by se to obhájit, definice je příliš volná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).