Hlavní navigace

O nových policejních vozech se bude rozhodovat již zítra

14. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vládní komise již zítra začne rozhodovat o vítězi výběrového řízení na dodavatele téměř 3500 nových vozů pro Policii ČR. V soutěži se bude rozhodovat mezi třemi automobilkami. Škoda Auto, Volkswagen a Renault ČR. Nejlepší cenu, ze kterou by mohly být dodány automobily, nabídla společnost Škoda Auto, a to 1,1 miliardy korun.

Cena je pouze jedním z mnoha kritérií, které budou rozhodovat o zvolení vítěze. Jako jediná automobilka Škoda Auto nadále tají, jaké vozy za tuto cenu Policii dodá. Sdílnější byl koncern Volkswagen, který hodlá dodat automobily za 1,4 miliardy korun v typech Golf Variant a Golf. Ve výbavě těchto vozů nechybí klimatizace a airbagy. Renault má cenu za dodání aut nejvyšší, a to téměř 2 miliardy korun. Nabídnuté vozy jsou poté Clio Grandtour a Megane, popřípadě připadají v úvahu také Grand Modus a Laguna Grandtour.

Na zítřejší rozhodování může mít vliv také chystaný tendr na rychlostní dalniční speciály. Jeho zadání by mělo být oznámeno do konce měsíce. Je pravděpodobné, že vítěz výběrového řízení na dodávku prvního tendru, bude mít velikou šanci i na dodání rychlostních vozů. Důvodem je, že Policie by těžko chtěla využívat servis dvou typů značek, píší dne Lidové noviny.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).