Hlavní navigace

O obří státní zakázku ve výši 115 mld. Kč se uchází šest subjektů

10. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo financí dnes zveřejnilo subjekty, které se budou ucházet o veřejnou zakázku na odstranění ekologických škod. Její výše má dosáhnout rekordních 115 miliard korun. Do „souboje“ se přihlásilo celkem 6 subjektů, stranou nezůstal ani nejbohatší Čech Petr Kellner a jeho PPF.

O veřejnou zakázku se uchází Geosan Group, Marius Pedersen Engineering, Karob z česko-slovenské investiční skupiny J&T, sdružení firem PPF Advisory, Ecosoil Sud, AVE CZ odpadové hospodářství a Dekonta, dále konsorcium Deme Environmental Contractors a Dredging International a jako poslední pak sdružení firem PD-Gruppe – Stavoprogres, které se skládá z P-D Industriegese­llschaft a Stavoprogresu Brno.

O výhru v tendru usilují odděleně dvě mocné finační skupiny, a to PPF a J&T, které před dvěma týdny navíc ohlásily strategické spojení v holdingu. Čtěte více: Vězí za spojením titánů finanční problémy skupiny J&T?

Výběrové řízení proběhne dvoukolově. V prvním kole zájemci prokazují schopnost zvládnout zakázku předložením dokumentů, jimiž budou dokládat reference, dostatečné zázemí, personální a technické vybavení, finanční garance a technické kapacity, doplnil Ondřej Jakob, tiskový mluvčí Ministerstva financí ČR.

Druhé kolo by mělo začít na přelomu března a dubna 2009 a jediným jeho kritériem bude výše nabídky. Vítěze pak ještě musí schválit vláda. Celou zakázku již dříve kritizovala Hospodářská komora ČR či Transparency International. Podle komory by se měl tendr rozdělit do menších zakázek, aby se o něj mohly ucházet i menší firmy. Transparency International zase varuje před rizikem korupce.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).