Hlavní navigace

O platební terminál zdarma teď mohou nově žádat i e-shopy

25. 9. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Platební terminály, které jsou poskytovány zdarma, využilo víc než 2600 drobných obchodníků a živnostníků. Teď o ně mohou nově požádat o e-shopy. Víme dokdy.

V rámci projektu Česko platí kartou je možné získat platební terminál zdarma. Program byl prodloužen do konce roku a o terminál zdarma mohou nově požádat také provozovatelé e-shopů.

Nejvíc terminálů zdarma (26 %) se nachází v gastronomických provozech (restaurace, kavárny). Pětina žadatelů o terminál podniká ve službách, kam spadají hlavně kosmetické salóny (12 %), ale i fitness centra, autoservisy a opravny. Na pomyslné čtvrté příčce se umístily specializované prodejny (16 %) a na páté majitelé ochodů s potravinami včetně pekáren a stánkového prodeje (14 %).

Platba kartou je v tuto dobu žádoucí

Za tři roky by tak v České republice mělo být o 30 tisíc terminálů více. Do projektu Česko platí kartou chceme zakomponovat přibližně deset tisíc malých a středních podnikatelů a živnostníků. Díky němu si mohou podnikatelé terminál na jeden rok bezplatně zapůjčit. Pokud by jim nevyhovoval, mohou ho samozřejmě vrátit, uvedla náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou strategii a podnikatelské prostředí Silvana Jirotková.

Obchodníci, kteří splní podmínky programu, si mohou až do konce roku o terminál zdarma požádat na webu Českoplatikartou.cz. Program je nově dostupný také pro obchodníky z oblasti e-commerce. 

Platební terminál zdarma na jeden rok

Cílem programu Česko platí kartou je umožnit malým obchodníkům a živnostníkům vyzkoušet si terminál po dobu jednoho roku bez jakýchkoliv pořizovacích nákladů a poplatků. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).