Hlavní navigace

Nový občanský zákoník v létě pod drobnohledem

15. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový občanský zákoník řeší od včerejška experti politických stran. Na schůzkách projednají ve spolupráci s ministerstvem spravedlnosti jednotlivé části kodexu a prodiskutují případné pozměňovací návrhy.

Účelem expertních jednání je představit zástupcům a odborníkům parlamentních politických stran z Poslanecké sněmovny i Senátu filozofii nového občanského zákoníku, vysvětlit jim případné nejasnosti a následně nalézt shodu ohledně případných požadavků politických stran na úpravy v textu kodexu.

TIP: Zákony v plném znění denně aktualizované

První schůzka expertů nad novým občanským zákoníkem proběhla již včera. Jejím tématem byla mimo jiné navrhovaná úprava osob, podnikatelů, právních skutečností či zastoupení. V červenci proběhnou ještě další dvě jednání, při nichž zástupci politických stran proberou úpravu právnických osob, tj. korporací, fundací a ústavu, a dále pak část kodexu, která se věnuje věcným právům.

Na čtyřech srpnových schůzkách se budou experti postupně věnovat rodinnému a dědickému právu, nájmu bytu, licenci a obecné části závazkového práva. Expertní projednávání návrhu nového občanského zákoníku se uzavřou třemi schůzkami v září, jejichž tématem budou závazky z deliktů a jiných právních důvodů a ostatní jednotlivé smluvní typy.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).