Hlavní navigace

Obchodní řetězec Žabka zahájí na jaře expanzi do ČR

Sdílet

Polský obchodní řetězec Žabka zahájí na jaře expanzi do České republiky. Ještě letos zde chce otevřít několik desítek malých samoobsluh. První prodejny by se měly objevit v Praze a odtud pak zamíří i do dalších regionů. Jen v Polsku nyní funguje 1900 obchodů Žabka. Pro ČTK a Hospodářské noviny to uvedl generální ředitel společnosti Žabka ČR Zdeněk Linhart. Vedení společnosti kromě ČR plánuje vstup i na Slovensko.

Řetězec Žabka vlastní od loňského podzimu investiční společnost Penta. Podle spolumajitele Marka Dospivy by mělo být letos v Praze otevřeno hned několik desítek prodejen Žabka s prodejní plochou od 80 do 120 metrů čtverečních. Žádný z velkých obchodních řetězců tak malé prodejny zatím na tuzemském trhu neprovozuje. Samoobsluhy budou prodávat zboží od základních potravin po drogerii. Podle Linharta by v budoucnu měly nabízet i různé služby pro zákazníky. Otevírat by měly v 6 hodin ráno a zavírat v 11 hodin večer. Některá však budou mít zřejmě otevřeno nepřetržitě.

Investiční společnost Penta koupila obchodní řetězec Žabka, jedničku na polském trhu malých prodejen, v přepočtu za 3,7 miliardy korun. Pentu vlastní pět lidí. Největší podíly drží Jaroslav Haščák a Marek Dospiva, pak následuje Martin Kúšik, Jozef Oravkin a Jozef Špirka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).