Hlavní navigace

Obchodní řetězec Žabka zahájí na jaře expanzi do ČR

5. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Polský obchodní řetězec Žabka zahájí na jaře expanzi do České republiky. Ještě letos zde chce otevřít několik desítek malých samoobsluh. První prodejny by se měly objevit v Praze a odtud pak zamíří i do dalších regionů. Jen v Polsku nyní funguje 1900 obchodů Žabka. Pro ČTK a Hospodářské noviny to uvedl generální ředitel společnosti Žabka ČR Zdeněk Linhart. Vedení společnosti kromě ČR plánuje vstup i na Slovensko.

Řetězec Žabka vlastní od loňského podzimu investiční společnost Penta. Podle spolumajitele Marka Dospivy by mělo být letos v Praze otevřeno hned několik desítek prodejen Žabka s prodejní plochou od 80 do 120 metrů čtverečních. Žádný z velkých obchodních řetězců tak malé prodejny zatím na tuzemském trhu neprovozuje. Samoobsluhy budou prodávat zboží od základních potravin po drogerii. Podle Linharta by v budoucnu měly nabízet i různé služby pro zákazníky. Otevírat by měly v 6 hodin ráno a zavírat v 11 hodin večer. Některá však budou mít zřejmě otevřeno nepřetržitě.

Investiční společnost Penta koupila obchodní řetězec Žabka, jedničku na polském trhu malých prodejen, v přepočtu za 3,7 miliardy korun. Pentu vlastní pět lidí. Největší podíly drží Jaroslav Haščák a Marek Dospiva, pak následuje Martin Kúšik, Jozef Oravkin a Jozef Špirka.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).