Hlavní navigace

Obchodníci se platbě poplatků vydavatelům karet zatím nevyhnou

4. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodníci se zatím nevyhnou platbě poplatků vydavatelům platebních karet při jejich používání zahraničními držiteli. Bankovní asociace MasterCard a Visa v současné době vybírají od držitelů platebních terminálů poplatky vždy, když držitel karty zaplatí v jiné evropské zemi.

To se nelíbilo Evropské komisi a hodlala to změnit. Dnes ale poprvé připouští, že změna nebude tak rychlá. Doposud Brusel zastával stanovisko, že poplatky jsou v rozporu s evropskou legislativou a hrozil vydavatelům karet sankcemi.

Nyní Evropská komise nabízí zachování poplatků výměnou za zavedení evropského systému inkasních plateb. Čtěte více: Evropská platební zóna zjednoduší mezinárodní platby Možnost inkasa v současnosti funguje pouze uvnitř jednotlivých států. Čtěte více: Pomocí systému PayPal můžete platit i faktury

Záměrem bylo, aby se celý systém přeshraničních plateb rozjel do listopadu 2009. Ukazuje se však, že tento termín nebude příliš reálný.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).