Hlavní navigace

Obchodníci s pohonnými hmotami se musí registrovat

27. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodníci s pohonnými hmotami (PHM), s výjimkou prodejců pohonných hmot na pumpách, se musí nově registrovat u celního úřadu místně příslušného podle sídla nebo místa pobytu distributora. Tuto povinnost zavedla novela zákona o pohonných hmotách, která nabyla účinnosti před několika dny.

Distributoři obchodující s pohonnými hmotami musí do 30 dní od nabytí účinnosti zákona podat oznámení o zahájení činnosti. Dojde-li k nějaké změně údajů, musí je obchodníci úřadu nahlásit do 10 dnů. Distributoři pohonných hmot a provozovatelé čerpacích stanic jsou povinni na území České republiky nakupovat pohonné hmoty pouze od osoby zapsané v registru distributorů pohonných hmot, který vede Generální ředitelství cel, doplnil Jiří Barták, tiskový mluvčí Generálního ředitelství cel.

Jestliže by obchodník toto ustanovení nesplnil, hrozí mu správní řízení a vysoká pokuta. V případě nakoupení pohonných hmot od osoby nezapsané v registru distributorů pohonných hmot může činit pokuta 5 milionů korun a v případě neoznámení změn údajů nebo ukončení své činnost 3 miliony korun.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).