Hlavní navigace

Od října zaplatíte za papírové SIPO pět korun

27. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká pošta od 1. října zdraží. O deset korun stoupne cena Doporučených balíčků a o devět korun zdraží Obyčejný balík. Ke zvýšení cen dochází po necelých třech letech, k poslední úpravě sáhla pošta na počátku roku 2009. Důvodem zdražení je podle České pošty nárůst cen pohonných hmot a energií, které zvyšují náklady na zpracování a doručování zásilek.

Nově rovněž dojde ke zpoplatnění Rozpisu bezhotovostních platby SIPO doručovaného do schránky, a to částkou pěti korun. Poplatek v sobě zahrnuje cenu za vyhotovení a distribuci papírové podoby rozpisu bezhotovostní platby SIPO jednotlivým plátcům. Česká pošta byla k tomuto kroku nucena přistoupit v souvislosti s celkovým růstem nákladů na tvorbu a distribuci těchto rozpisů, uvedla Marta Selicharová, tisková mluvčí České pošty.

Kdo však nechce plati za papírové SIPO, může si doklad nechat zasílat elektronicky, a to zdarma. Na poště musíte vyplnit žádost, kde zaškrnete, že chcete Rozpis bezhotovostní platy SIPO dostávat prostřednictvím interentu na vaši e-mailovou adresu, kterou na formuláři uvedete.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).