Hlavní navigace

Odboráři budou zítra demonstrovat proti vládě

20. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha zažije zítra po obědě další demonstraci odborářů proti stávající vládě. Demonstrace se uskuteční od 13 hodin na Václavském náměstí. Už za pět minut dvanáct však vyrazí protestní průvod z náměstí W. Churchilla. Podle odborů nedokázala vláda dostatečně nebo vůbec vysvětlit chystané reformy a snaží se je protlačit bez ohledu na jejich dopad. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) proto požaduje, aby vláda sociální, zdravotní a daňovou reformu přepracovala.

Sobotní demonstrace na Václavském náměstí v Praze bude posledním varováním vládě před razantnějšími akcemi, komentoval Václav Pícl, místopředseda ČMKOS. Zkorumpovaná a skandály provázená vláda, která si říká, vláda rozpočtové odpovědnosti, nemá morální právo k uskutečňování reforem, jež jdou ve své podstatě proti lidem, a představují vlastně privatizaci sociální a zdravotní péče, připojil se Pavel Čižinský, mluvčí organizace ProAlt, která demonstraci spoluorganizuje.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).