Hlavní navigace

Odborníci se postavili proti ministerské vyhlášce

4. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do tvrdého střetu se dostalo ministerstvo průmyslu a obchodu s odborníky. Problematickou se stala vyhláška o stanovení minimální účinnosti užití energie při výrobě elektřiny a tepla. Ta je podle odborníků nepotřebná a někteří dokonce tvrdí, že má za cíl poškodit majitele slunečních elektráren. Ti již dopředu avizují, že pokud začne vyhláška platit, podniknou příslušné právní kroky.

Vyhláška v sobě zahrnuje mnoho absurdností. Například požaduje po majitelích solárních elektráren v Česku technologie, které fungují například v pouštích Nevady, Arizony nebo v centrálních oblastech Španělska, odmítl návrh vyhlášky předseda představenstva České fotovoltaické průmyslové asociace Jaromír Řehák. Ministerstvo se ale hájí, že vyhláška má ochránit trh před nekvalitními technologiemi a nutností odpovídat evropskému právu. Podle Evropské agentury pro podporu obnovitelných zdrojů (EPIA) ale podobná právní úprava nikde v Evropě neexistuje.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).