Hlavní navigace

Odbory chtějí pro OSVČ daň 1000 Kč měsíčně. Výrok jako z KLDR, tvrdí podnikatelé

28. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek. Autor: www.isifa.com
Předseda Asociace samostatných odborů navrhl, aby OSVČ platily na dani minimálně 1000 korun měsíčně. Podnikatelé označují jeho výroky za hodné pohlavárů KLDR.

Do veřejné debaty o výdajových paušálech a zdanění OSVČ se přihlásily také odbory. Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek včera navrhl na jednání s ministrem financí Andrejem Babišem, aby OSVČ platily minimální daň ve výši 1000 korun měsíčně. Podle Dufka jsou totiž plány na omezení výdajových paušálů neefektivní a netlačí OSVČ k daňové povinnost.

Čtěte také: Ministerstvo financí prozradilo, jak omezí výdajové paušály

Podnikatelé: Návrh Dufka je hodný KLDR

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com

Ilustrační obrázek.

Návrh Bohumíra Dufka jednoznačně odsoudili podnikatelé. Předseda Asociace malých a středník podnikatelů a živnostníků ČR (AMSP ČR) Karel Havlíček považuje názory Bohumíra Dufka za gottwaldovsko-paroubkovský výkřik do tmy, hodný pohlavárů Korejské lidově demokratické republiky. Vůbec nepochopil sociální úlohu živnostníků ve 21.století. Platba tisíc korun měsíčně je jakýsi marketingový pokus o zviditelnění, ale zástupcům odborů vůbec nepřísluší rovnat do řady OSVČ, komentoval Havlíček.

Havlíček naopak ocenil ministerstvo financí, které podle něj nejednalo ideologicky ale věcně. Plán ministerstva na zastropování příjmů pro 60% paušál označuje Havlíček na kompromis, na kterém se shodly všechny zainteresované strany. Nepadaly naštěstí  povrchní argumenty o sociální nespravedlnosti, neprohluboval se příkop mezi zaměstnanci a živnostníky. Nejsem nadšen z posunu stropů příjmů, ale korektně musím říci, že pro skupinu těch nejmenších podnikatelů se nic nemění, a to bylo naším cílem, dodal Havlíček.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).