Hlavní navigace

Odložit splátky o 3 měsíce si můžete také v Expobank. Zjistěte, jak na to

3. 4. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Do 30. dubna 2020 přijímá žádosti o odložení splátek Expobank CZ. Požádat může jakákoliv osoba nebo firma, která u nich splácí úvěr.

Banka uvádí, že ve světle aktuálního dění kolem COVID-19 rozumí dotazům klientů týkajících se možných úlev při splácení úvěrů.

Podat žádost o odložení splátek může jakákoliv osoba nebo firma, která u Expobank splácí úvěr, a to pro každý úvěr jednou. Pokud klienti úvěr řádně splácí, nebude mít změna splácení žádný negativní dopad na informace do Bankovního registru klientských informací (BRKI).

Chceme vás ubezpečit, že jsme připraveni pečlivě zvážit všechny možnosti, jak vám v odůvodněných případech a v souladu s regulatorními požadavky České národní banky účinně pomoci snáze překlenout současnou situaci, dodává za banku Jakub Švestka, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí
Expobank CZ

Jak o odklad požádat?

Expobank doporučuje podat žádost co nejdříve. Dále radí klientům vzít na vědomí, že odklad splátek je možné poskytnout nejdříve od měsíce následujícího po měsíci, ve kterém bylo o změnu požádáno a že i po podání žádosti je potřeba úvěr dál řádně splácet, pokud se smluvně nedomluví jinak. Firemní klienty banky prosí, ať konzultují termíny a postup se svým bankéřem.

Pro podání slouží formulář pro žádost o odklad splátek, který najdou klienti na webu banky, nebo stačí poslat e-mail na odklad_splatek@expobank.cz a banka jej zašle zpět. Klientům Firemního a Privátního bankovnictví doporučuje Expobank CZ kontaktovat svého bankéře.

Ve formuláři je důležité popsat zdůvodnění odkladu splátek. Mezi nabízené možnosti zde patří onemocnění Covid 9, nařízená karanténa, ošetřování člena rodiny, ztráta zaměstnání, zaměstnání v zahraničí, snížení příjmů a ostatní. Obecně platí, že čím více podkladů ve prospěch případného odkladu splátek dodáte, tím lépe. 

Pokud má jít o změnu, která je navázána na současný vývoj, pak by v ideálním případě měly poskytnuté podklady dokumentovat, jaký dopad na vás tento vývoj měl. Takovými podklady jsou například potvrzení o dlouhodobé pracovní neschopnosti, ošetřování člena rodiny, změně zaměstnání apod, upřesňuje Jakub Švestka.

Vyplněnou žádost je možné zaslat na e-mail odklad_splatek@expobank.cz, případně poštou na adresu centrály společnosti nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. K dispozici je také předání osobně v kamenné pobočce v Praze na Pankráci, ale banka osobní návštěvu v této době doporučuje odložit na vhodnější dobu.

Banka ujišťuje své klienty, že se žádosti bude věnovat v nejkratším možném termínu, ale zároveň prosí o trpělivost.

Podívejte se na další úlevy tuzemských bank: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).