Hlavní navigace

Odstartoval Evropský týden bezpečnosti při práci

25. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešním dnem začal Evropský týden bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. V jeho rámci proběhnou po celé Evropě stovky konferencí, výstav a školení organizovaných Evropskou agenturou pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) a jejími partnery. Akce se zaměří především na informace o základních otázkách bezpečné údržby na pracovištích v nejširším slova smyslu.

Jak doplnil Jukka Takala, ředitel agentury EU-OSHA, až pětina úrazů při práci souvisí s bezpečnou údržbou. Vědecké studie rovněž ukazují, že pracovníci údržby jsou náchylnější k nemocem z povolání a zdravotním obtížím souvisejícím s prací, jako je azbestóza, rakovina, poruchy sluchu a muskuloskeletální poruchy, dodal Takala.

Účastníci akcí se dozvědí, jak správně provádět údržbu pracovních prostor, a to bezpečným a zdraví nepoškozujícím způsobem. Evropská agentura pro bezpečnost doufá, že konference a školení propojí vlády, podniky i veřejnost a zvýší se povědomí o důležitosti bezpečné údržby napříč jednotlivými obory a státy.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).