Hlavní navigace

Odstartovala nová kampaň Zdravé pracoviště

29. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera zahájila Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) svou novou kampaň nazvanou Zdravé pracoviště. Ta propaguje bezpečnost práce při údržbě v celé Evropě. V některých evropských zemích je s údržbou spojeno až 20 % všech pracovních úrazů a v řadě odvětví s ní souvisí více než polovina všech úrazů.

Údržba je součástí každodenního chodu na všech pracovištích a ve všech odvětvích. 20 % úrazů, které v současnosti souvisí s údržbou, je příliš vysoké číslo, které naznačuje, že v této oblasti musíme zvýšit informovanost a zlepšit své úsilí, komentoval start kampaně Lászlo Andor, komisař EU pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování.

V Česku bude kampaň zaměřena na uvedenou problematiku i v rámci programu Správná praxe, pořádaného ve spolupráci s EUOSHA, i českého celonárodního programu Bezpečný podnik a soutěže Podnik podporující zdraví.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).