Hlavní navigace

Odvolaná ředitelka ČOI reaguje na své odvolání

9. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Odvolaná ústřední ředitelka České obchodní inspekce reaguje na své odvolání z funkce otevřeným dopisem ministrovi průmyslu a obchodu. Poukazuje na formu, jaká byla zvolena v jejím případě, tj. odvolání z hodiny na hodinu, bez pokusu ověřit si v daném případě fakta a bez jakékoliv snahy vyslechnout protistranu a dát jí možnost vyvrátit, či alespoň vysvětlit její stanovisko k důvodům odvolání.

Ministr Martin Kocourek odvolal v pátek dosavadní ústřední ředitelku České obchodní inspekce Janu Příhodovou z funkce. Dočasně nahradil Jan Štěpánek, ředitel inspektorátu ČOI Středočeského a Hl. m. Prahy. Ministr Martin Kocourek své rozhodnutí zdůvodnil tím, že ČOI je zmítána vnitřními a vnějšími spory a dokonce musí čelit soudním žalobám, což se negativně podepisuje na její kontrolní činnosti i na hospodaření. Nebyl spokojen ani s komunikací dosavadní ředitelky jak s veřejností, tak s MPO jako řídícím orgánem.

Komunikace, byla mimo jiné uvedena jako důvod k odvolání. Podle odvolané ředitelky si ministr nedokázal najít za půl roku od svého nástupu do funkce ani půl hodiny času k přijetí ústřední ředitelky. Ani já nejsem spokojena s komunikací mezi ministrem a ČOI. Viníkem ovšem není má nevůle komunikovat, ale Váš dosavadní absolutní nezájem o činnost jedné z nejdůležitějších a na žebříku důvěry jedné z nejdůvěryhod­nějších institucí (rok 2010), které jsou Vám podřízeny, uvádí v dopise odvolaná Jana Příhodová.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).