Hlavní navigace

Ohlašování živností přes internet získalo na oblibě

1. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Systém ohlašování živnosti přes internet se zatím osvědčilo. Ve většině krajů se elektronické ohlášení živnosti dobře zaběhlo a z velké části nahradilo klasické papírové formuláře. Nejvíce elektronické ohlášení využívali živnostníci ve Zlínském kraji, kde tuto formu využilo přes 90 % z nich.

Systém elektronického ohlášení živnosti se v prvním roce existence osvědčil. Začínajícím podnikatelům výrazně šetří čas nejen při vyplňování formulářů přímo na živnostenském úřadě, ale i v kontaktu s dalšími státními institucemi. Je to ukázka úspěšného kroku k další elektronizaci veřejné správy, říká ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský.

Ohlásit novou živnost, či změny ve stávající lze od 1. října 2008. Na stránkách živnostenského rejstříku stačí vyplnit formulář podání a opatřit jej elektronickým podpisem. Údaje se pak pošlou na označený živnostenský úřad, který je poté elektronicky vyřídí. Automaticky navíc dojde i k přeposlání všech potřebných dat na finanční úřad, správu sociálního pojištění a zdravotní pojišťovnu. Čtěte více: Od října se dá živnost ohlásit či změnit přes internet.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).